مجمع جهانى تقريب مذاهب اسلامى :وحدت و همگرایی جوامع اسلامی آرمان بزرگ امام خمینی (ره) بود
صفحه اصلی » وحدت وتقريب مذاهب اسلامی 

وحدت و همگرایی جوامع اسلامی آرمان بزرگ امام خمینی (ره) بود


1396/03/13

«آخوند مدد آقا هوشمند» در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری تقریب در گلستان، اظهار کرد: امام رمز پیروزی، بقا و تداوم انقلاب اسلامی را وحدت می‌دانستند، مسئله تشکیل حکومت اسلامی یکی از مهمترین مسائلی بود که مورد عنایت حضرت امام خمینی بود و هم از نظر عملی در راه تحقق آن تلاش کرد و سرانجام هم با پیروزی انقلاب اسلامی به تحقق آن مبادرت ورزید.

به گفته وی؛ وحدت و همبستگی ملی و اسلامی از مفاهیم اصلی گفتمان امام خمینی(ره) بود که با رویکردی راهبردی و معقول مورد تأکید همیشگی ایشان قرار داشت.

مدیر حوزه علمیه اهل سنت رحمانیه روستای مرزی دوزالوم با اذعان بر اینکه امام خمینی(ره) باور به توحید و اعتقاد به معاد را از باورهای اصولی و اساسی همه فرق اسلامی معرفی كرده و امت اسلامی را بر اساس محوریت این اصول امت واحده می‌ نامند، گفت: ایشان در صحیفه خود می فرمایند:«ما همه در تحت لواى توحید مجتمع هستیم، ایران مال همه است و ما این مشتركات را داریم و ملت واحده هستیم».

وی، افزود: در نظر امام راحل تأكید بر مشتركات و اجتماع بر محور آن‌ ها نه تنها موجب نزدیكی بیشتر میان مذاهب اسلامی و تحکیم بخش وحدت آن‌ها می‌ شود؛ بلكه از گروه‌های متفرق اسلامی نیروی واحد و مستحكمی خواهد ساخت كه از تعدی به مسلمین جلوگیری شود.

به گفته وی؛ مصالح عمومی امت اسلام در نگاه امام خمینی بر مصالح کشوری و منطقه ای اولویت داشت.

آخوند هوشمند با اشاره به اهمیت خاص اتحاد و انسجام اسلامی در دیدگاه مقام معظم رهبری، تصریح کرد: ایشان از همان نخستین روزهای مسئولیت مهم رهبری، این مسئله را در مناسبت های متعدد گوشزد فرموده و همواره از وجود خطرها و آسیب های احتمالی هشدار داده‌اند.

وی، ادامه داد: مقام معظم رهبری با حساسیت و دقت انسجام و اتحاد اسلامی را مورد بررسی قرار داده و نه تنها با گفتار و بیانات خود در این زمینه گام برداشته ‌اند؛ بلکه با تأسیس مجمع تقریب مذاهب اسلامی، حمایت بی‌دریغ از کنفرانس وحدت اسلامی و نامگذاری سال 86 به نام سال «اتحاد ملی و انسجام اسلامی»، ضرورت و اهمیت آن را در عمل به اثبات رسانده اند.

به گفته وی؛ اختلاف های مذهبی از نظر مقام معظم رهبری یکی از آسیب های جدی جوامع اسلامی در شرایط فعلی است که باید با تاکید بر حفظ وحدت و انسجام اسلامی از رشد آن جلوگیری کرد.

[ دفعات بازدید: 165]

نظرات کاربران
نام
پست الکترونیک
متن
کد امنیتی