مجمع جهانى تقريب مذاهب اسلامى :تجلیل از شخصیت بزرگ امام خمینی (ره) بر مسلمانان لازم است
صفحه اصلی » جهان اسلام 

تجلیل از شخصیت بزرگ امام خمینی (ره) بر مسلمانان لازم است


1396/03/13

به گزارش خبرگزاری تقریب از گلستان،«آیت الله سید کاظم نورمفیدی» در نماز جمعه این هفته شهر گرگان، اظهار کرد: امام عزیز و بزرگوارمان را نه فقط ملت ایران بلکه همه عالم و مسلمانان به عنوان یک شخصیت ممتاز کم و بیش آشنایی دارند.

به گفته وی؛ امام کم نظیر و بی نظیر است، ایشان از نظر علمی از جایگاه بلندی برخوردار بود، از اول جوانی مشغول تهذیب نفس و باز کردن زنجیرهای تعلقات مادی از دست و پای خود بود، او از انسان هایی بود که جز به بندگی خدا زنجیر تعلقی به دست و پای او بسته نشده بود.

نماینده ولی فقیه در استان گلستان با بیان اینکه دفاع از دین خدا و کوتاه نیامدن و تحمل سختی در این راه از خصوصیات امام است، گفت: ایشان زمان شناس و درد شناس بود در زمانی که احساس می کرد دین خدا مورد تعرض قرار گرفته است وارد میدان شد و خطرات را خرید و این کار فقط برای دفاع از دین بود.

وی، ادامه داد: وقتی امام روز 13 خرداد سخنرانی کرد، شبانه امام را گرفتند که در بخش های مختلفی از کشور قیام هایی صورت گرفت، در جریان 15 خرداد، امام در مبارزات خود کشور، ملت و دین را از سقوط به دره نجات داد، این میراث حضرت امام (ره) است که در دست ما باقی مانده است.

به گفته وی؛ جریان ارتحال حضرت امام (ره) هم چیز عجیبی است، امام برای 15 خرداد عزای عمومی اعلام کرد و فوت ایشان هم همزمان با این حادثه است، خداوند متعال این انقلاب و این کشور را تا ظهور ولی عصر(عج) از توطئه محفوظ بدارد.

عضو خبرگان رهبری با اشاره به خطبه 177 نهج البلاغه، اظهار کرد: هم در قرآن و هم در نهج البلاغه بسیاری از آیات و خطبه ها به خدا شناسی و توحید اشاره شده است، انسان باید هم خدا را بشناسد و هم به توحید معتقد باشد، انسان باید ایمان راستین به وحدانیت خداوند داشته باشد و این مساله در تمام شئون زندگی انسان اثر می گذارد.

وی، افزود: حضرت علی (ع) درخطبه های نهج البلاغه خدا را با صفات مختلف برای ما معرفی می کند، ما وقتی مشغول کاری می شویم نمی توانیم به مسئله دیگر توجه کنیم برای اینکه محدود هستیم و اندازه مشخصی داریم. اما وجود خدای متعال نامحدود است و در آن واحد تمام عالم از ذره و تا کهکشان زیر نظر ایشان است، خدا را هیچ چیز به خودش مشغول نمی کند، گذر زمان همه موجودات مادی عالم را تغییر می دهد، جوان را پیر و نو را کهنه می کند.

به گفته وی؛ زمان نمی تواند خداوند را تغییر دهد در حالی که زمان بسیاری از چیزها را تغییر می دهد، خداوند همه جا هست و حد و اندازه ندارد؛ اما انسان وقتی در جایی هست در جای دیگری نمی تواند باشد چرا که انسان محدود است.

امام جمعه گرگان با اعلام اینکه در ماه رمضان به یاد فقرا بودن از چیزهایی است که مورد تاکید رسول خدا (ص) بوده، تصریح کرد: در همین راستا افطار دادن بسیار ثواب دارد، افرادی بودند که به پیامبر (ص) عرض کردند که نمی توانیم افطار بدهیم اما ایشان فرمودند حتی اگر توانستید یک خرما افطار بدهید.

وی، ادامه داد: امروز مردم بسیاری در اطراف عالم خصوصا یمن شدیدا گرفتار هستند و در محاصره اقتصادی و غذا قرار گرفته اند، بسیاری از کودکان هم از بی غذایی دچار بیماری و مرگ و میر می شوند، اخیرا در یمن بسیاری از مردم به علت بیماری ها و جنگ دچار وبا شدند، آن ها بیش از 2 سال است که مورد حمله آل سعود قرار گرفته اند و دارند از جنگ و وبا از بین می روند، شماره حسابی به عنوان افطار برای مردم یمن در نظر گرفته شده که هم کمک شما است و هم برای آن ها افطار است، به نظر می رسد بهترین ثواب برای مومنان روزه دار باشد.

وی در پایان، خود و دیگران را به رعایت تقوای الهی دعوت کرد و فلسفه روزه را هم تقوای الهی دانست.

[ دفعات بازدید: 164]

نظرات کاربران
نام
پست الکترونیک
متن
کد امنیتی