مجمع جهانى تقريب مذاهب اسلامى :​محفل انس با قرآن کریم ویژه بانوان شیعه و سنی برگزار شد
صفحه اصلی » مجمع جهاني تقريب مذاهب اسلامی 

​محفل انس با قرآن کریم ویژه بانوان شیعه و سنی برگزار شد


1396/03/29

به گزارش خبرگزاری تقریب(تنا)، محفل انس با قرآن کریم ویژه بانوان شیعه و سنی جهان اسلام، عصر یکشنبه 28 خرداد به همت مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی و با حضور جمعی از بانوان قاری و حافظ قرآن کریم از کشورهای مختلف جهان و همچنین شماری از خانواده های شهدای مدافع حرم، در تالار شیخ صدوق حرم مطهر حضرت عبدالعظیم (ع) برگزار شد.

 در ابتدای مراسم که با تلاوت آیاتی از قرآن کریم توسط هاجر اسوار، قاری برگزیده و رتبه اول کشوری مسابقات قرآن آغاز شد، دکتر «عفت شریعتی»، مدیرکل امور بانوان مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی و مشاور آیت الله اراکی (دبیرکل مجمع تقریب) در سخنانی ضمن خیرمقدم به بانوان فرهیخته و رهروان قرآن و عترت از سراسر جهان اسلام، خاطرنشان کرد که امیدواریم بتوانیم با بهره گیری از آیات والای الهی، وحدت و همدلی را در جهان اسلام تقویت کنیم.

وی تأکید کرد: امروز اگر پرچم «واعتصموا بحبل الله جمیعاً و لاتفرقوا» را به اهتزاز درآوریم هیچ کس نمی تواند به جهان اسلام خدشه ای وارد کند، و اگر وحدت و همدلی در میان مسلمانان وجود داشته باشد، دشمنان راه به جایی نخواهند برد.

دکتر عفت شریعتی همچنین خطاب به بانوان قرآنی خاطر نشان کرد: شما که سفیران عرصه قرآن و عترت هستید، می توانید در کشورهای مختلف جهان برنامه‌ریز وحدت بوده و در این راه تأثیرگذار باشید.

مدیرکل امور بانوان مجمع تقریب در پایان ابراز امیدواری کرد که با رهنمودهای مقام معظم رهبری و پشتوانه علمای بزرگ جهان اسلام بتوانیم وحدت را زمینه ساز اقتدار روز افزون جهان اسلام قرار دهیم و در زمینه تحقق ظهور حضرت ولی عصر (عج) تأثیر گذار باشیم.

در ادامه مراسم، شماری از قاریان و حافظان قرآن کریم از جمهوری اسلامی ایران و سایر کشورهای اسلامی، به اجرای برنامه پرداختند و همچنین خواهر و همسر دو تن از شهدای مدافع حرم پس از سخنانی در راستای ضرورت حفظ وحدت میان شیعیان و اهل تسنن، لوح تقدیری را به دکتر عفت شریعتی، مدیر کل امور بانوان مجمع تقریب، تقدیم کردند.

در پایان مراسم نیز قاریان و حافظان قران کریم در ضیافت افطاری که از سوی مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی ترتیب داده شده بود، حضور یافتند.

تهیه و تنظیم خبر: فرشته صدیقی

[ دفعات بازدید: 116]

نظرات کاربران
نام
پست الکترونیک
متن
کد امنیتی