مجمع جهانى تقريب مذاهب اسلامى :وحدت و تقریب زمینه ساز بروز اقتدار و عظمت مسلمانان است
صفحه اصلی » مجمع جهاني تقريب مذاهب اسلامی 

وحدت و تقریب زمینه ساز بروز اقتدار و عظمت مسلمانان است


1396/03/29

به گزارش خبرنگار تقریب(تنا)، دکتر «عفت شریعتی» مدیرکل امور بانوان مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی، در حاشیه برگزاری محفل انس با قرآن بانوان شیعه و سنی جهان اسلام، در گفت و گو با خبرنگار تقریب خاطرنشان کرد: ما باید رهنمودهای قرآن مجید را در برنامه کاری خود قرار دهیم. مجمع تقریب مذاهب اسلامی هم بر این روش کار خود را آغاز کرده و ادامه خواهد داد.
 
وی افزود: در زمان کنونی که دشمنان اسلام در قالب های متفاوت به اسلام ضربه می زنند، وظیفه ما این است که وحدت جهان اسلام و تقریب را تقویت کنیم.
 
شریعتی در ادامه اظهار داشت: کشورهای مسلمان، امروز کشورهای مظلومی در جهان هستند و بیشتر آنها حاکمان خود فروخته و مزدور نظام سلطه دارند. بنابراین وحدت و تقریب در کشورهای مسلمان زمینه بروز و ظهور اقتدار و عظمتی است که قرآن برای مسلمانان خواسته است.
 
وی با بیان اینکه نیمی از مردم هر جامعه ای را زنان تشکیل می دهند، خاطرنشان کرد: بر همین اساس، در مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی نیز در زمینه برنامه ریزی پیرامون وحدت جهان اسلام و تقریب مذاهب اسلامی، همانگونه که برادران نقش آفرین هستند، بانوان نیز تعیین کننده و نقش آفرین هستند. ما روش و مبنای کار را بر روش و مبنای کار قرآن مجید می دانیم که می فرماید: «واعتصموا بحبل الله جمیعا و لاتفرقوا» و «انما المؤمنون اخوة» و به همدلی و همگرایی و محبت و وحدت دعوت می کند.
 
وی با اشاره به ظلم و ستمی که امروز به مسلمانان در سراسر دنیا صورت می گیرد، تأکید کرد: بسیاری از این ظلم و ستم ها به دلیل تفرقه و اختلاف انگیزی هایی است که دشمنان اسلام انجام می دهند. لذا ما بر این تصمیم هستیم که انشاء الله هرچه بیشتر بتوانیم زمینه همدلی، همراهی، همسویی و وحدت را در جهان اسلام تقویت کنیم.
 
مدیرکل امور بانوان مجمع تقریب به مشترکات مسلمانان اشاره کرد و گفت: کتاب آسمانی ما قرآن، قبله ما کعبه مکرمه و پیامبر عظیم الشأن ما حضرت رسول (ص) است. اینها مشترکات فراوانی است که تقویت این مشترکات، موجب تقویت اسلام است.
 
وی در پایان خاطرنشان کرد: مجمع تقریب مذاهب اسلامی با برنامه های فرهنگی مبتنی بر برنامه های قرآن کریم و دستور اسلام، این وحدت را تقویت می کند و اداره کل امور بانوان مجمع هم در همین راستا تأثیرگذاری خود را خواهد داشت.

انجام مصاحبه و تنظیم: فرشته صدیقی

[ دفعات بازدید: 127]

نظرات کاربران
نام
پست الکترونیک
متن
کد امنیتی