مجمع جهانى تقريب مذاهب اسلامى :رئیس کمیته دولتی در امور تشکلهای دینی آذربایجان:جایی که دین وجود دارد، محلی برای ترور نیست
صفحه اصلی » مجمع جهاني تقريب مذاهب اسلامی 

رئیس کمیته دولتی در امور تشکلهای دینی آذربایجان:جایی که دین وجود دارد، محلی برای ترور نیست


1396/05/16

به گزارش خبرگزاری تقریب(تنا)،"مبارز قربانلی" رئیس کمیته دولتی در امور تشکلهای دینی آذربایجان در همایش"همبستگی اسلامی در منظر اندیشمندان جمهوری اسلامی ایران و آذربایجان" با اشاره به اینکه اکثرا مسلمانان قربانی ترور هستند، گفت: اغلب ترورها در دنیا به اسلام  نسبت داده می شود و حال آنکه هیچ ربطی به اسلام ندارد و در واقع جایی که دین وجود دارد، محلی برای ترور نیست.

وی در ادامه افزود: 19 درصد از جمعیت کره زمین مسلمانان هستند و می توانند نقش مهمی در سیاست ایفا کنند، به همین دلیل است که برخی می خواهند مانع پیشرفت مسلمانان شوند؛ نظر عمومی غرب این است که تمام ترورها از طرف مسلمانان است.

قربانلی با اشاره به اینکه در آذربایجان همیشه دوستی بین مذاهب برقرار بوده است، گفت:رئیس جمهور کشور ما سال جدید را به عنوان سال همبستگی ملی معرفی کرده است و ما باید با این شعار برای مقابله با دشمن و تروریسم تلاش کنیم و این امر برای کل کشورهای منطقه حائز اهمیت است.

وی افزود: ملت ایران و آذربایجان روابط دوستانه و تاریخی دارند و در زمینه های مختلف همکاریهای بسیار خوبی بین دو کشور در جریان است، مردم ما با فرهنگ هم آشنا هستند و اشتراکات دینی با هم دارند.

قربانلی با تأکید بر اینکه همبستگی اسلامی پیام عصر کنونی است، از جنگها و خونریزیهای موجود در جهان اسلام ابراز تأسف کرد و خواستار مقابله با تفرقه و پراکندگی بین مسلمانان شد.

[ دفعات بازدید: 142]

نظرات کاربران
نام
پست الکترونیک
متن
کد امنیتی