مجمع جهانى تقريب مذاهب اسلامى :جهان اسلام باید مراقب تلاشهای دشمن برای ایجاد تشکیک در اصل قرآن باشد
صفحه اصلی » مجمع جهاني تقريب مذاهب اسلامی 

جهان اسلام باید مراقب تلاشهای دشمن برای ایجاد تشکیک در اصل قرآن باشد


1396/05/16

به گزارش خبرگزاری تقریب(تنا)، "سلمان موسی اف" معاون اول رئیس اداره مسلمانان قفقاز ضمن تأکید بر اهمیت برگزاری همایش "همبستگی اسلامی در منظر اندیشمندان ج.ا.ایران و ج.آذربایجان" گفت: این همایش تمام دنیای اسلام را دعوت می کند که یکی و متحد شوند.

وی با اشاره به اینکه امروز دشمنانمان ما را به جان هم می اندازند، اظهار داشت: بر اساس آموزه های اسلام ما باید یک امت باشیم و نباید تکه تکه شویم، زیرا تفرقه و شاخه شاخه شدن هیچ وقت به نفع ما نبوده است.

موسی اف ادامه داد: دشمنان بین خودشان نیز اختلافاتی دارند اما هیچ گاه آنها را بروز نمی دهند؛ بلکه از سویی تلاش می کنند وحدت در جهان اسلام شکل نگیرد؛ به همین دلیل مشکلاتی از نظر دینی و سیاسی و اقتصادی و ... بین ما به وجود می آورند که اگر ما به هم کمک نکنیم، آنها در آینده در اصل قرآن تشکیک به وجود می آورند، همانگونه که در مورد برخی از احادیث رسول اکرم(ص) این کار را کرده اند؛ جهان اسلام باید با چشم باز به این مسأله نگاه کند.

وی خاطر نشان کرد: امام خمینی(ره) تقریب بین مذاهب را شروع کرد و شیعه و سنی را به وحدت فراخواند، ما هم باید در این مسیر تلاش خود را بکنیم تا به نتیجه برسیم و بتوانیم وحدت واقعی را به وجود آوریم.

[ دفعات بازدید: 141]

نظرات کاربران
نام
پست الکترونیک
متن
کد امنیتی