مجمع جهانى تقريب مذاهب اسلامى :تکفیر ویروسی است که نه فرهنگ و نه قومیت و نه جغرافیا و تاریخ می شناسد
صفحه اصلی » مجمع جهاني تقريب مذاهب اسلامی 

تکفیر ویروسی است که نه فرهنگ و نه قومیت و نه جغرافیا و تاریخ می شناسد


1396/05/16

به گزارش خبرگزاری تقریب(تنا)، "دکترعباس خامه یار" معاون بین الملل سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی با اشاره به میزبانی ایران از جمهوری آذربایجان از دهه هشتاد قرن گذشته گفت: موضوع مشترک بین ما تکفیر است، نگاه ما به تکفیر نگاه ویروسی است، تکفیر ویروسی است که نه فرهنگ و نه قومیت و نه جغرافیا و تاریخ می شناسد و باید نگران آن بود.

وی ادامه داد:تکفیر، ویروس اندیشه و فکر است و اندیشه خطرناکی است که باید در پی درمان آن باشم؛ هر چند در سوریه و عراق پیروزیهای علیه تکفیر به دست آمده است، اما این کافی نیست و باید به فکر پیروزی فکری علیه این پدیده باشیم.

خامه یار در بخش دیگری از سخنان خود اظهار داشت که در همایشها و جلسات این چنینی نباید قدس را فراموش کنیم، قدس حبل المتین مسلمانان است و محور اصلی ما در مباحث و گفتگوها همیشه باید فلسطین باشد.

وی ادامه داد: دیدگاهی که ایران به رژیم صهیونیستی دارد، صرفا نگاه یک رژیم اشغالگر نیست بلکه نگاه استعمار است؛علمای اهل سنت در طول قرنهای گذشته بر روی این مسأله تأکید داشته اند و فلسطین باید همچنان مورد توجه قرار گیرد.

خامه یار خاطر نشان کرد: آنچه در منطقه می گذرد و درگیریها و بحرانهای موجود را باید در چارچوب سایسپیکوی 2 برای بازتقسیم جهان اسلام بدانیم که بخشی از آن فرهنگی است و تمدن دینی ما رو مورد هجمه قرار می دهد.

در ادامه صحبتهای دکتر خامیه یار، "واصم محمد علی اف" رئیس شورای علمی و مذهبی اداره مسلمانان قفقاز ضمن قدردانی از تلاشهای ایران برای برگزاری همایش همبستگی اسلامی، بر ضرورت برگزاری چنین همایشهایی و حضور علما و متفکرین جهان اسلام در آنها تأکید کرد.

وی همچنین انتخاب مجدد" حسن روحانی" به ریاست جمهوری ایران را به ملت ایران تبریک گفت.

[ دفعات بازدید: 142]

نظرات کاربران
نام
پست الکترونیک
متن
کد امنیتی