مجمع جهانى تقريب مذاهب اسلامى :تأکید آیت الله قمی بر ضرورت آگاهی دادن به جوانان درباره خطرات تروریسم
صفحه اصلی » مجمع جهاني تقريب مذاهب اسلامی 

تأکید آیت الله قمی بر ضرورت آگاهی دادن به جوانان درباره خطرات تروریسم


1396/05/16

به گزارش خبرگزاری تقریب(تنا)، آیت الله "محسن قمی" معاون ارتباطات بین الملل دفتر مقام معظم رهبری در همایش"همبستگی اسلامی در منظر اندیشمندان ج.ا.ایران و ج.آذربایجان" با بیان اهمیت وجود علما و همچنین مسؤولیتهای آنها در اسلام، به روابط دیرینه بین ایران و آذربایجان اشاره کرد و گفت:این جلسه متشکل از علما و فرهیختگان ایران و آذربایجان است و انتظار می رود روابط صمیمی بین دو کشور را صمیمی تر کند.

وی ادامه داد: علمای ایران و آذربایجان همکاریهای بسیار خوبی با هم دارند، اشتراکات دینی، جغرافیایی و ... این فرصت را فراهم کرده است تا بیش از آنچه الان شاهد آن هستیم، همکاری داشته باشیم و در راه اهداف مشترک گام برداریم.

آیت الله قمی افزود: جوانان امروز مظلوم هستند و در هجمه تبلیغات قرار دارند؛ ماهواره و اینترنت زمینه ای را فراهم کرده است که به قول مقام معظم رهبری، هیچ وقت در طول تاریخ هیچ پدیده ای مثل اینترنت بر فرهنگ بشریت تأثیر نگذاشته است.

وی ادامه داد: باید اهمیت خانواده را تشریح کنیم و جوانانمان را از بی قانونی و هرج و مرج طلبی نجات دهیم و آنها را برای  به دست آوردن پیروزیها و موفقیتهای علمی تشویق کنیم و به آینده امیدوار کنیم.

معاون ارتباطات بین الملل دفتر مقام معظم رهبری اظهار داشت: همکاری بین ما و آذربایجان می تواند همکاری در زمینه کمک به جوانان باشد، ما با پدیده تروریسم مواجه هستیم که همه کشورهای اسلامی و غیر اسلامی را تهدید و تعصبات خشکی از اسلام ارائه می کند؛ پس باید دست به دست هم دهیم و اعلام کنیم که تروریستهای مثل الشباب، بوکو حرام و ...از سیاستهای منطقه ای آمریکا و اسرائیل و برخی از کشورهای منطقه نشأت می گیرد که مهد پرورش تروریسم هستند.

وی افزود:آنها چهره اسلام را مخدوش کردند و زیر ساختهای برخی از کشورهای اسلام را از بین بردند، اگر دیر بجنبیم این سرنوشت در انتظار سایر کشورهای اسلامی نیز است، بنابراین یکی از اقدامات ما باید بررسی چگونکی مقابله با تروریسم و آگاهی دادن به جوانان برابر خطرات تروریسم باشد؛ جوانهایی که اگر هدایت شوند، می توانند آینده کشورشان را تنظیم و باعث اعتدالش شوند.

ایران و آذربایجان هر دو عضوی از امت اسلامی هستند وروابط ما با هم ناگسستنی است، ما باید فکری برای مقابله با مشکلات  این امت بکنیم، امت اسلامی که بسیاری از نقاط سوق الجیشی جهان را در دست دارد؛ ما سرمایه های زیادی داریم که اگر دست در دست هم دهیم این سرمایه ها می تواند مضاعف شود.

[ دفعات بازدید: 157]

نظرات کاربران
نام
پست الکترونیک
متن
کد امنیتی