مجمع جهانى تقريب مذاهب اسلامى :نشست علمای اهل تسنن حامی مقاومت در بیروت برگزار شد
صفحه اصلی » جهان اسلام 

نشست علمای اهل تسنن حامی مقاومت در بیروت برگزار شد


1396/05/18

به گزارش خبرگزاری تقریب(تنا)، نشست علمایی یازدهمین سالروز پیروزی حزب الله در جنگ 33 روزه و حمایت از معادله ارتش، ملت و مقاومت از سوی علمای اهل تسنن جمعیت های «هیأت سنی یاری مقاومت»، «حزب همبستگی ملی»، «جنبش اصلاح و وحدت» و «جنبش امت» در بیروت برگزار شد.
 
شیخ مصطفی ملص رییس حزب همبستگی در این نشست با اشاره به اینکه در برابر بحران بزرگی قرار داریم، گفت: ما با بحران و چالش فتنه ای به نام تکفیر و تروریسم و قتل به اسم دین روبر هستیم. این فتنه شدید به تلاش فکری و مسلحانه نیاز دارد.
 
وی افزود: دیروز مقاومت با جهاد مسلحانه به پیروزی رسید و باید هم اکنون علما با جهاد اندیشه به مقابله با فتنه بپردازند.
 
شیخ مصطفی ملص تصریح کرد: این روزها ارتش لبنان خود را برای مقابله با تروریست ها در القاع و بعلبک و ارتش سوریه و مقاومت نیز از سمت این کشور برای این نبرد آماده می شوند. امیدواریم این عملیات با موفقیت به پایان برسد.
 
وی ادامه بیان داشت: امیدواریم مزدوران از اقدامات و خدمت خود به دشمنان خجالت بکشند. ما موظف هستیم از چهارگانه طلایی ارتش لبنان، ارتش سوریه، مقاومت و ملت های دو کشور در نبرد با تروریست ها حمایت کنیم.
 
شیخ بلال الشحيمي عضو هیأت سنی یاری مقاومت نیز تأکید کرد که جنگ ارتش لبنان علیه تروریست های تکفیری به معنای یاری ملت فلسطین است.
 
وی ادامه داد: تروریسم تکفیری چهره دیگر تروریسم صهیونیستی به شمار می آید. معادله ارتش، ملت و مقاومت مطمئنا به پیروزی می رسد.
 
این روحانی اهل تسنن خاطرنشان ساخت: جنگ سال 2006 ثابت کرد که مقاومت تنها سلاح برای شکست دشمن به شمار می آید و این مساله در پیروزی کنونی علیه تروریست ها در عرسال تکرار شد.
 
وی گفت: پیروزی بر تروریست ها در عرسال با پیروزی ارتش لبنان بر داعش با حمایت مقاومت و ارتش سوریه تکمیل خواهد شد.
 
شیخ عبدالله جبري رییس جنبش امت نیز اظهار داشت: پیروزی از جنوب لبنان تا شمال این کشور به فضل بازوان ارتش قهرمان و خون مجاهدان و معادله طلایی ارتش، ملت و مقاومت و همچنین حمایت های جمهوری اسلامی ایران بدست آمد.
 
وی افزود: معادله مستحکمی که مقاومت اسلامی در برابر دشمن صهیونیستی ترسیم کرد و شگفتنی های مختلف زمینی و دریایی و موشک های آماده به شلیک تا عمق سرزمین های اشغالی سبب رعب و هراس صهیونیست ها شده است.
 
شیخ جبری تصریح کرد: این مسائل نشان دهنده صبر مقاومت و آمادگی برای شگفتی های بزرگتری است که حتی دوستان نیز تصور آن را نمی کنند.

[ دفعات بازدید: 153]

نظرات کاربران
نام
پست الکترونیک
متن
کد امنیتی