مجمع جهانى تقريب مذاهب اسلامى :مجموعه روایات مشترک میان همه مذاهب اسلامی تدوین شود
صفحه اصلی » دبير كل 

مجموعه روایات مشترک میان همه مذاهب اسلامی تدوین شود


1396/06/20

به گزارش خبرگزاری تقریب(تنا) به نقل از روابط عمومی مجمع جهانی تقریب، آیت الله "محسن اراکی" در افتتاحیه بزرگداشت محدث کبیر علامه شیخ محمد حسن حر عاملی مشغری که تحت اشراف حجت الاسلام والمسلمین سید حسن نصر الله دبیرکل حزب الله در شهر مشغره لبنان در حال برگزاری است، با تجلیل از شخصیت عالم جلیل القدر شیخ حر عاملی این شخصیت را از بزرگترین محدثین عالم اسلامی برشمرد و موسوعه رواییه وسائل الشيعه را بزرگترین موسوعه رواییه احادیث نبوی برشمرد و افزود: براساس علوم حدیث شیعی تمام راویات مرویه از ائمه معصومین سلام الله تعالی علیهم اجمعین روایات نبوی محسوب می شوند.
 
دبیر کل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی با اشاره به شرایط ویژه جهان اسلام گفت: ما هم اکنون نیازمند روش اسلامی مشترک برای تمییز بین حدیث صحیح از سقیم هستیم. منهج و روشی که بر اساس آن مجموعه ی روایات مشترکی که متفقٌ علیه همه مذاهب باشد تدوین شود.
 
وی سپس با اشاره به اصول عامه ی این روش مشترک، علمای مذاهب اسلامی را به مطالعه و دقت در این روش مشترک دعوت کرده و افزود: همه حوزه های علمیه مذاهب اسلامی و نیز دانشگاه های علوم دینی باید تلاش کنند به این روش و منهج مشترک در تنقیح روایات برسند و تنها در این صورت است که گفتگوی اسلامی صحیح شکل می پذیرد.

[ دفعات بازدید: 145]

نظرات کاربران
نام
پست الکترونیک
متن
کد امنیتی