مجمع جهانى تقريب مذاهب اسلامى :تلاش در جهت وحدت، نوعی عبادت است
صفحه اصلی » مجمع جهاني تقريب مذاهب اسلامی 

تلاش در جهت وحدت، نوعی عبادت است


1396/07/19

"حجت الاسلام تقوی" صبح امروز در نخستین اجلاس‌ بین المللی "اجرای راهبرد دیپلماسی وحدت اسلامی"که در هتل آزادی تهران در حال برگزاری است ضمن خوش آمد گویی به میهمانان گفت: نخبگان سرمایه های ارزشمندی در هر جامعه و دارای توانمندیهای ویژه ای هستند و به خاطر همین توانمندیها بخشی از جامعه را تحت تأثیر قرار می دهند.

وی ادامه داد: مجمع تقریب مذاهب به سراغ این مجموعه رفته تا از توانمندیها و سرمایه های انسانی نخبگان در جامعه برای تحکیم و تقویت وحدت کمک بگیرد و با استفاده از امکاناتی که در جامعه وجود دارد، استعدادهایشان را از مرحله قوه به فعل برساند.

حجت الاسلام تقوی در بخشی از سخنان خود تأکید کرد: ما اگر بخواهیم در برابر فرهنگ مهاجم غرب که هویت سوزی می کند، بایستیم و فرهنگ اسلامی خود را حفظ کنیم، تنها از طریق وحدت به این  نتیجه می رسیم.

وی افزود: دشمنان برای اینکه مانع رسیدن ما به هدفمان بشوند، تبلیغات منفی برای ایجاد تفرقه بین شیعه و سنی به راه انداخته اند، تا آنها را به جان یکدیگر بیندازند و رژیم صهیونیستی را در امان نگه دارند؛ دشمنان می خواهند هویت اسلامی منطقه ما را مخدوش کنند.

تقوی تأکید کرد: تنها با وحدت می توانیم همه این تبلیغات تفرقه افکنانه را خنثی کنیم، همه باید به مجمع تقریب مذاهب در این مسیر کمک کنیم و در جهت وحدت و یکپارچگی گام برداریم و ارزشهای اسلامی را ترویج کنیم، ما راهی جز وحدت برای رسیدن به سرافرازی و فتح قله سربلندی نداریم.

وی افزود: از همه مسلمانان جهان می خواهیم که زیر پرچم اسلام وحدتمان را حفظ کنیم، امروز در جهت وحدت کار کردن مثل نماز برای ما یک نوع عبادت به حساب می آید.

در ادامه این اجلاس نظام نامه تأیید صلاحیت جمعیت های تقریب نهاد توسط هیأت رئیسه با مشارکت اعضا تبیین شد.

[ دفعات بازدید: 148]

نظرات کاربران
نام
پست الکترونیک
متن
کد امنیتی