مجمع جهانى تقريب مذاهب اسلامى :رسانه ها باید به دور از تفرقه و اختلاف فعالیت کنند/ از راههای رسیدن به وحدت عدم هراس از گفتگوی خلافی است
صفحه اصلی » مجمع جهاني تقريب مذاهب اسلامی 

رسانه ها باید به دور از تفرقه و اختلاف فعالیت کنند/ از راههای رسیدن به وحدت عدم هراس از گفتگوی خلافی است


1396/08/07

حسام الدین قاموس مقدم سردبیر اداره توسعه اخبار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، در حاشیه بیست و سومین نمایشگاه مطبوعات در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری تقریب ضمن معرفی اجمالی این  خبرگزاری و این که در همه حوزه های اجتماعی، فرهنگی، علمی و...فعالیت دارد، گفت: این خبرگزاری با شعار ایران به روایت ایران کار خود را آغاز کرد و با شعار رهرو آنست که آهسته و پیوسته رود به کار خود ادامه داده است. در این خبرگزاری روحیه مطالبه گری، پرسش گری و نقد منصفانه از جمله نکات کاری آنها قرار گرفته است.
 
وی گفت که طبق قانون مطبوعات و رسانه و قانون اساسی کشور مطبوعات باید به دور از تفرقه و اختلاف  فعالیت کنند و بیشتر بر اشتراکات دیدگاههای بین مذاهب  تمرکز کنند؛ نگاه این خبرگزاری ایجابی، برای ایجاد تقریب بین مذاهب  است.
 
وی در ادامه گفت:  از راههای رسیدن به وحدت وهمگرایی، تبادل نظر و عدم هراس از گفتگوی خلافی و تلاش برای تقویت اشتراکات است؛ وی تاکید کرد: هدف اساسی دشمن صرفا شیعه یا سنی نیست و هدف، خود اسلام است که می خواهند امت اسلام را نابود کنند.
 
وی ادامه داد: مسلمانان مانند خانواده ای هستند که هرکدام باور و دیدگاهی دارند اما غایت نهایی سعادت  و اقتدار اسلام است که اگر هدف قرار بگیرد بحثهای اختلافی صورت نمی گیرد.

[ دفعات بازدید: 135]

نظرات کاربران
نام
پست الکترونیک
متن
کد امنیتی