مجمع جهانى تقريب مذاهب اسلامى :در زمینه تقریب از ظرفیت رسانه ها به حد لازم استفاده نکرده ایم
صفحه اصلی » مجمع جهاني تقريب مذاهب اسلامی 

در زمینه تقریب از ظرفیت رسانه ها به حد لازم استفاده نکرده ایم


1396/08/07

حجت‌الاسلام‌ والمسلمین حسینی کوهساری مسئول مرکز ارتباطات و بین الملل حوزه های علمیه و مدیر مسئول خبرگزاری حوزه در بازدید از غرفه خبرگزاری تقریب در بیست و سومین نمایشگاه مطبوعات و خبرگزاریها، گفت: تقریب مذاهب اسلامی در لایه های متعددی می تواند انجام شود عمیقترین این لایه ها که میتواند به تحقق تقریب کمک کند ارتباط میان علمای مذاهب است وبه ویژه ارتباط حوزه های علمیه اهل تشیع و اهل سنت است.
 
وی ادامه داد:تا به الان تمام حرکتهای تقریبی که صورت گرفته از طریق شخصیت های مذهبی و علما بوده است و اگر بخواهیم این اتفاق به یک جریان مستمر در جهان اسلام تبدیل شود نیازمند این است که تمام حوزه های علمی و پژوهشی در این زمینه فعالیت کنند.
 
مسئول مرکز ارتباطات و بین الملل حوزه های علمیه در زمینه اقدامات انجام شده در رابطه با تقریب خاطر نشان کرد:ما در لایه های گفتمانی به توفیقات خوبی دست پیدا کرده ایم اما  این گفتمان نتوانسته در توده های نخبگان و مردم تبدیل به یک جریان شود وبنابراین ما تا رسیدن به فرهنگ تقریب راه بسیاری داریم.
 
وی اضافه کرد:هم اکنون در دوره مدیریت آیت الله اعرافی در حوزه های علمیه برنامه های خوبی در زمینه تقریب وجود دارد وطرحی برای تعامل حوزه های علمیه به شکل خاص با رویکرد تقریب تدوین شده است .
 
مدیر مسئول خبرگزاری حوزه با اشاره به نقش موثر رسانه ها در کمک به محقق شدن تقریب مذاهب گفت :این مراحل تبدیل تفکر تقریب به گفتمان و پس از آن تبدیلش به جریان و فرهنگ نیازمند یک مدیریت رسانه ای است چرا که بدون این مدیریت این پیشرفت به وجود نخواهد آمد.
 
حسینی کوهساری افزود:یکی از اشکالات اساسی در زمینه تحقق تقریب مذاهب این است که از ظرفیت رسانه ها به حد لازم استفاده نکرده ایم و صرفا به ارتباطات میان افراد بسنده شده است بنابراین مدیریت و به ثمرنشینی مقوله تقریب بدون مدیریت رسانه ای یک امر ناتمام خواهد بود.

[ دفعات بازدید: 175]

نظرات کاربران
نام
پست الکترونیک
متن
کد امنیتی