مجمع جهانى تقريب مذاهب اسلامى :نمایشگاه مطبوعات فرصتی برای تعامل مذاهب اسلامی
صفحه اصلی » مجمع جهاني تقريب مذاهب اسلامی 

نمایشگاه مطبوعات فرصتی برای تعامل مذاهب اسلامی


1396/08/08

ماجد رموزی کارشناس مسئول امور مطبوعات کردستان در گفتگو با خبرنگار تقریب در بیست و سومین نمایشگاه مطبوعات هدف شرکت کردن این غرفه در نمایشگاه مطبوعات را حضور در کنار ناشران و رسانه های دیگر عنوان کرد و با معرفی مطبوعات محلی استان کردستان ادامه داد، که در حال حاضر 64 نشریه در استان کردستان مجوز چاپ و انتشار دارند که 13 پایگاه خبری در حال فعالیت هستند و بقیه نشریات بصورت چاپی عرضه می شوند.
 
وی در ادامه بیان داشت: برپایی چنین نمایشگاه هایی مکانی مناسب برای معرفی رسانه ها و مطبوعات  استان ها به یکدیگر و آشنایی و تعامل بیشتر آنها  است.
 
رموزی ادامه داد: یکی از مهمترین ویژگی های مطبوعات کردستان این است که در دو زبان فارسی- کردی ارائه می شود و هرکسی می تواند مخاطب آن باشد.
 
وی همچنین به معرفی ماهنامه کورده واری  پرداخت که در زمینه تقریب به فعالیت می پردازد وهمچنین  نشریه باران شافع را که آثار یکی از ماموستاهای اهل سنت کردستان بنام  آقای محمد أحسن میرزایی میباشد را معرفی کرد  که درباره نخبگان و مسائل دینی جوانان است و ماهنامه ده نگ کوردستان که اینها هر کدام در وادی تقریب خدمتگزار هستند.
 
وی ادامه داد یکی از مشکلات مذاهب عدم آشنایی با همدیگر است و اینکه آنها هیچگونه  تعاملی باهم نداشته اند ودر یک محیط باهم زندگی نکرده اند و با دیدگاههای هم آشنا نیستند.
 
رموزی بر لزوم تشکیل چنین مکانی مثل نمایشگاه مطبوعات تاکید کردو گفت:برپایی نمایشگاه مطبوعات برای مذاهب اسلامی فرصتی است که بدین وسیله شناخته شوند و باهم تعامل کنند.
 
وی خاطر نشان کرد ایران کشور چند ملیتی و چند مذهبی است ومذاهب سنی و شیعه در صورت عدم مداخله دولتهای بیگانه همیشه در صلح زندگی کرده اند.

[ دفعات بازدید: 152]

نظرات کاربران
نام
پست الکترونیک
متن
کد امنیتی