مجمع جهانى تقريب مذاهب اسلامى :دهمین کنفرانس بین‌المللی علمی-آموزشی الهیات ۸ آبان در مسکو برگزار می‌شود
صفحه اصلی » دانشگاه مذاهب اسلامی 

دهمین کنفرانس بین‌المللی علمی-آموزشی الهیات ۸ آبان در مسکو برگزار می‌شود


1396/08/08

به گزارش خبرگزاری تقریب(تنا)، با حضور هیئتی از دانشگاه مذاهب اسلامی و با سخنرانی و ارائه مقاله حجت‌الاسلام و المسلمین دکتر محمدحسین مختاری، رئیس دانشگاه مذاهب اسلامی و استاد سطوح عالی حوزه و دانشگاه و به دعوت اداره دینی مسلمانان فدراسیون روسیه «دهمین کنفرانس بین‌المللی علمی-آموزشی الهیات خوانش‌های نام گالیم‌جان بارودی» با موضوع «الهیات اسلامی و اسلام شناسی آکادمیک؛ همکاری و چشم‌اندازهای توسعه» روز دوشنبه 8 آبان ماه مصادف با 10 اکتبر به مدت یک روز در مسکو برگزار می‌شود.
 
براساس این گزارش در این کنفرانس بیش از 400 نفر از جمله دانشمندان برتر مراکز علمی-تحقیقاتی و علمی-آموزشی بین‌المللی، نمایندگان مراکز آموزش عالی اسلامی برتر جهان نظیر: دانشگاه «الازهر»، دانشگاه مذاهب اسلامی ایران، دانشگاه اسلامی چین، مراکز آموزش اسلامی کشورهای مشترک‌المنافع، دانشگاه‌های کمبریج (انگلیس) و توبینگن (آلمان)، دانشگاه مرمره (ترکیه) و جاکارتا (اندونزی) نیز حضور دارند.   
 
این کنفرانس در چارچوب‌های گوناگون از جمله جلسه عمومی، میزگرد، مباحثات علمی و تخصصی در بخش‌ها، ارائه نتایج پروژه‌های علمی-تحقیقاتی و انتشاراتی، از جمله مطالب علمی و متدیک برگزار خواهد شد. بر اساس نتایج کنفرانس قرار است بیانیه‌های مربوطه تصویب شود و مجموعه مقالات به چاپ برسد.
 
گفتنی است هدف از برگزاری این کنفرانس؛ معرفی اصول هم‌افزایی شرق‌شناسی آکادمیک و سنت فکری اسلامی در زمینه تعامل تنگاتنگ این دو حوزه دانشی و در اختیار گذاردن محلی برای معرفی پروژه‌های تحقیقاتی مشترک و طراحی راهبردهای ادامه همکاری بین برترین مراکز آموزشی شرق‌شناسی و اسلامی اعلام شده است.
 
گالیم‌جان گالِیِف (بارودی) (1921-1857)- بزرگ‌ترین دانشمند فقیه تاتاری روسیه، فعال دینی، مربی و روشنگر، یکی از برجسته‌ترین رهبران جنبش سیاسی-اجتماعی مسلمانان در روسیه در اوایل قرن 20 و مفتی مجمع دینی اسلامی اُرنبورگ است.
 

[ دفعات بازدید: 187]

نظرات کاربران
نام
پست الکترونیک
متن
کد امنیتی