مجمع جهانى تقريب مذاهب اسلامى :استقلال در همه عرصه ها مهمترین دستاورد انقلاب اسلامی است
صفحه اصلی » مجمع جهاني تقريب مذاهب اسلامی 

استقلال در همه عرصه ها مهمترین دستاورد انقلاب اسلامی است


1396/11/23

به گزارش خبرگزاری تقریب از گلستان، «منوچهر متکی» عصر یکشنبه در نشست «سیاست خارجی انقلاب اسلامی و دستاوردهای آن» که در سالن جلسات سازمان تبلیغات اسلامی گلستان برگزار شد، اظهار کرد: امام خمینی (ره) جامع ترین و محوری ترین هدیه ای که تقدیم ملت کرد استقلال بود و این عزت برآمده از استقلال بر همگان مشهود بود.
به گفته وی؛ امام راحل خفت و حقارت وابستگی به بیگانگان را با تمام وجود حس کرده بود و ذلت مواضع اتخاذی شاه را در قبال تصمیمات غربیان به خوبی دیده بود.
معاون امور بین الملل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی با تاکید بر اینکه امام بر اساس مبانی فکری خویش جهان شمولی نظام غربی را متحول کرد، تصریح کرد: آمریکایی ها از اینکه امام پایه گذار مکتب جدیدی در کشور بود و حکومت شاهنشاهی را ساقط کرده بود نگران نبودند، از این نظر با امام مشکل داشتند که امام این باور را که نظام غربی همه کاره جهان است و هیچ اقدامی علیه آن نمی توان انجام داد را از بین برد و خط بطلانی به مبانی غربی کشید و خودش مبدع مبانی جدیدی شد.
وی، افزود: حکومتی که بر اساس معیارها و مفاهیم غربی ایجاد شده باشد سکولاریسم را در همه بخش های اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی کشور حاکم می کند و انسان را در تراز سیستم غربی پرورش می دهد.
متکی با اشاره به نخستین پیام بین المللی امام به حجاج در مراسم حج، اظهار کرد: امام 2 سال بعد از پیروزی انقلاب در سیاست خارجی پیامی به حجاج در بزرگترین کنگره مسلمین ارسال کرد و آنها را از دشمنی آمریکا آگاه کرد.
وی، ادامه داد: امام خمینی (ره) آمریکا را شیطان بزرگ نامید و ایالات متحده بعد از این نامگذاری که وجهه خود را در بین کشورهای اسلامی مخدوش شده می دید هر چقدر خواست از آن خارج شود نتوانست.
به گفته وی؛ آمریکا در موضع گیری های امام ناچار به عقب نشینی و دفاع می شد و در این بین بسیاری از ضعف هایشان برملا می شد.
معاون امور بین الملل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی با یادآوری اینکه سیاست خارجی ابزاری برای حفظ منافع یک کشور است، ابراز کرد: کشورهای جهان بر اساس سیاست خارجی خود به 3 دسته کشورهای بزرگ صاحب قدرت و سیاست، کشورهای وابسته به دسته نخست و کشورهایی که صاحب تئوری و مکتب مستقل هستند تقسیم می شوند.
وی، افزود: جمهوری اسلامی در سیاست خارجی خود تابع هیچ کشوری نبود و با داشتن ظرفیت های فراوان داعیه استقلالی خود را آشکار کرد.
به گفته وی؛ سیاست خارجی از این لحاظ که دیدبانی یک نظام را انجام می دهد از اهمیت خاصی در عرصه بین الملل برخوردار است.
متکی، خاطر نشان کرد: قابل اعتماد نبودن آمریکا نخستین چراغ راهی بود که امام روشن کرد و مقام معظم رهبری نیز ادامه دهنده آن بودند.

[ دفعات بازدید: 119]

نظرات کاربران
نام
پست الکترونیک
متن
کد امنیتی