مجمع جهانى تقريب مذاهب اسلامى :تفکر انقلابی در طول تاریخ همواره تحول آفرین بوده است
صفحه اصلی » مجمع جهاني تقريب مذاهب اسلامی 

تفکر انقلابی در طول تاریخ همواره تحول آفرین بوده است


1396/11/23

به گزارش خبرگزاری تقریب از گلستان، «منوچهر متکی» در سخنانی در مراسم راهپیمایی 22 بهمن شهر گرگان که در چهار راه شهداء برگزار شد، اظهار کرد: این دیدگاه منشاء بوجود آمدن بسیاری از نهضت ها و انقلاب ها در سراسر جهان بوده است.
به گفته وی؛ امام خمینی (ره) با نگاه و باور دینی خود انقلابی را بر اساس معیارهای اسلامی ایجاد کرد که با همه انقلاب های دنیا متفاوت بود.
معاون امور بین الملل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی با تاکید بر اینکه مردم با وجود تحمل همه سختی ها و مشقات در پای انقلاب خود ثابت قدم ماندند، تصریح کرد: این مردم با روحیه جهادی خویش هرگز از سختی ها دم نیاوردند و با کامل کردن نقش خودشان در انقلاب اسلامی، آنرا همراهی کردند.
وی، افزود: استقرار انقلاب نوپای اسلامی در سال 57 یادآور عزت و شکوه ملت بزرگ ایران است.
به گفته وی؛ امام در طول 15 سال تبعید در نجف، مبانی نهضتی را که بر عهده داشت بیان کرد و در قالب یک حکومت اسلامی تدوین کرد.
متکی با بیان اینکه مردم کلام و شعار امام را کلام و شعار خود دانستند و با ایشان همراهی کردند، ابراز کرد: مردم انقلابی مردی را دیدند که در طول 80 سال از عمرش هرگز از خودش چیزی نگفت و فقط از مکتب و مردم می گفت.
وی، ادامه داد: در لحظه ورودش به کشور در 12 بهمن 57 حدود 5 میلیون نفر از مردم به استقبالش شتافتند و در مراسم تشییع پیکر مطهرش نیز 15 میلیون نفر بدرقه اش کردند.
به گفته وی؛ امروز نگاه و تفکر برآمده از امام به خلف صالح او منتقل شده است به همین خاطر راه امام، راه رهبر معظم انقلاب است.
معاون امور بین الملل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی با یادآوری اینکه امام، تعفن وابسته بودن به ابرقدرت های شرق و غرب را به خوبی برای ما روشن کرد، اظهار کرد: استکبار جهانی به دنبال وابسته کردن این کشور بودند و این روشنگری سوغات امام برای ملت ایران بود.
وی، افزود: امام راحل درک این واقعیت را که وابستگی به غرب و شرق چقدر نکبت بار است برای ما ایجاد کرد.
به گفته وی، گروه غرب گرا و منافقین حتی بعد از پیروزی انقلاب اسلامی نیز توطئه می کردند تا جریان های غیر انقلابی را نجات دهند.
متکی، ضروری ترین نیاز امروز کشور را اجماع سازی دانست و گفت: امروز باید نقشه کشورداری بر اساس محور اقتصاد مقاومتی که نگاهی برآمده از متن انقلاب و ایستادگی است تهیه شود.
وی، ادامه داد: باید به سمت تولید ثروت و اشتغالزایی حرکت کنیم که شرط خودکفایی کشور حرکت در این راه است.
معاون امور بین الملل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی با اعلام اینکه به تعبیر سران رژیم صهیونیستی وقوع انقلاب اسلامی در ایران زلزله ای در خاورمیانه ایجاد کرد، تصریح کرد: به همین خاطر امروز در دانشگاه های آمریکا و تلاویو کرسی اسلام شناسی راه انداخته اند تا نقاط قوت و ظرفیت این انقلاب را به خوبی بشناسند.
وی، افزود: صهیونیسم بین الملل ابتدا با شعار از نیل تا فرات به مبارزه با کشورهای اسلامی آمد؛ ولی با پیروزی انقلاب اسلامی به سختی در لاک دفاعی خود فرو رفت.
به گفته وی؛ بعد از جنگ های 22 روزه و 33 روزه و دیروز هم با ساقط شدن هواپیماهای اف 16 این رژیم توسط نیروهای سوریه مرتب با شکست مواجه بوده است.
متکی با اذعان بر اینکه داعش مخرب ترین سناریوی نظام سلطه برای تضعیف امت اسلامی است، اظهار کرد: دشمن با تربیت نیروهای افراطی و گسیل کردن آنان در داخل بلاد اسلامی به دنبال معرفی چهره خشنی از دین مبین اسلام هستند.
وی، ادامه داد: حکومت آل سعود قبل از پیروزی انقلاب فقط وجهه دینی داشت؛ ولی با پیروزی انقلاب اسلامی وارد بازی سیاسی شد و با حمایت از جریانات تندرو به فکر مقابله با انقلاب ایران برآمد؛ ولی در این راه هیچ موفقیتی بدست نیاورد.

[ دفعات بازدید: 123]

نظرات کاربران
نام
پست الکترونیک
متن
کد امنیتی