مجمع جهانى تقريب مذاهب اسلامى :برگزاری سی و چهارمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تونس/ مجمع جهانی تقریب با ۹۰ عنوان کتاب در این نمایشگاه حضور دارد
صفحه اصلی » مجمع جهاني تقريب مذاهب اسلامی 

برگزاری سی و چهارمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تونس/ مجمع جهانی تقریب با ۹۰ عنوان کتاب در این نمایشگاه حضور دارد


1397/01/20

این مراسم با حضور "محمد زین العابدین" وزیر فرهنگ تونس "، سفرای برخی از کشورها ، نویسندگان، ادبا، شعراء، مترجمین، هنرمندان، فعالان چاپ و نشر و شخصیت های سیاسی تونسی برگزار گردید.

در ابتدای مراسم آقای "شکری المخبوت" مدیر نمایشگاه، گزارشی از روند برگزاری آن ارائه کرد.

حجت الاسلام والمسلمین فولادی مدیرکل امور مراسمات و امور هنری مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی با اشاره به برگزاری این نمایشگاه گفت : مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی با توجه به اهمیت کشور تونس و ضرورت حضور در منطقه ۹۰ عنوان  کتاب را با رویکرد تقریب و به زبان عربی در این نمایشگاه عرضه کرده است.

وی افزود: دراین نمایشگاه ۱۰ روزه، کشور الجزایر به دلیل نزدیکی رویدادهای تاریخی و تمدنی با کشور تونس به عنوان مهمان ویژه حضور دارد.

حجت الاسلام والمسلمین فولادی در ادامه اظهار داشت: از کشور ایران مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی، مجمع جهانی اهل بیت(ع) و پژوهشگاه فرهنگ و علوم اسلامی  دفتر تبلیغات و ... در این نمایشگاه  حضور دارند.

وی گرایش موضوعی دوره سی و چهارم را "زن تونسی" اعلام کرد و گفت: شیخ "راشد الغنوشی" رهبر حزب حاکم تونس (النهضة) و حجت‌الاسلام والمسلمین "بروجردی" سفیر جمهوری اسلامی ایران در تونس از مهمانان ویژه این نمایشگاه هستند.

[ دفعات بازدید: 70]

نظرات کاربران
نام
پست الکترونیک
متن
کد امنیتی