مجمع جهانى تقريب مذاهب اسلامى :تأکید بر ضرورت مطرح شدن اندیشه های شهید محمد باقر صدر در دانشگاههای کشور
صفحه اصلی » مجمع جهاني تقريب مذاهب اسلامی 

تأکید بر ضرورت مطرح شدن اندیشه های شهید محمد باقر صدر در دانشگاههای کشور


1397/02/24

به گزارش خبرگزاری تقریب(تنا)، "حجت الاسلام و المسلمین اوحدی" مشاور دبیر کل مجمع تقریب در امور فرهنگی، در گفتگو با خبرنگار تقریب، گفت: آیت الله سید محمد باقر صدر یکی از نوابغ جهان اسلام به شمار می رود که در کشورهای مختلف و محافل علمی جهان معروف و شناخته شده هستند، اما متأسفانه در دانشگاههای ایران که قشر دانشجو باید با اندیشه های این شهید آشنا باشند، کمتر به این شخصیت بزرگ پرداخته شده است.

وی ادامه داد:از این رو پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی از سال گذشته تصمیم گرفت که هر سال نشستی را تحت عنوان"طلایه داران صلح و وحدت اسلامی" برگزار کند و یکی از چهره های وحدتی این طلایه داران معرفی شود؛ سال گذشته "آیت الله حاج میرزا خلیل کمره ای" که یک شخصیت تقریبی است و در محافل دانشگاهی شناخته شده نبود، مورد قبول قرار گرفت و  نشستی برای بزرگداشت وی برگزار شد.

حجت الاسلام اوحدی با بیان اینکه، نشست علمی امسال به اندیشه های شهید سید محمد باقر صدر اختصاص دارد، گفت: این نشست یک نشست علمی و دانشگاهی است، مدعوین  این کنفرانس همگی یا دانشجوی دکتری و یا اساتید دانشگاه هستند.

وی خاطر نشان کرد: "آیت الله سید کاظم حسینی حائری" که از شاگران برجسته شهید سید محمد باقر صدر و از مراجع کنونی عراق هستند، پیامی برای این کنفرانس فرستاده اند که این پیام به زبان عربی است و  ترجمه فارسی آن در ابتدای این نشست علمی قرائت می شود.

حجت الاسلام اوحدی افزود: در این کنفرانس 4 سخنران خواهیم داشت، آیت الله شیخ محمد علی تسخیری، رئیس شورای عالی مجمع تقریب و مشاور عالی مقام معظم رهبری در امور جهان اسلام،  آیت الله "شیخ محسن اراکی" دبیر کل مجمع تقریب، دکتر "مهدی گلشنی" که قبلا رئیس همین پژوهشگاه بود و خانم دکتر "ثریا مکنون" عضو هیأت علمی پژوهشگاه که درباره شهیده "بنت الهدی" خواهر شهید "سید محمد باقر صدر" که در عراق به شهادت رسید، سخنرانی خواهد کرد.

وی ادامه داد: از جمله برنامه های این کنفرانس، رونمایی از کتاب نشست علمی بزرگداشت مقام علمی "آیت الله حاج خلیل کمره ای" و بر پایی نمایشگاه عکس و آثار شهید سید محمد باقر صدر است.

گفتنی است، این نشست علمی روز چهارشنبه ساعت 10 الی 12:30 در پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی برگزار می شود.

گفتگو و تنظیم: زهرا غلامی

[ دفعات بازدید: 51]

نظرات کاربران
نام
پست الکترونیک
متن
کد امنیتی