مجمع جهانى تقريب مذاهب اسلامى :سلسله نشست های مرکز گفتگوی مذاهب اسلامی مجمع تقریب با تشکل های بین المللی
صفحه اصلی » مجمع جهاني تقريب مذاهب اسلامی 

سلسله نشست های مرکز گفتگوی مذاهب اسلامی مجمع تقریب با تشکل های بین المللی


1397/04/10

به گزارش خبرنگار تقریب از قم، حجت الاسلام والمسلمین دکترمدنی نژاد با اشاره به فعالیت های مرکز گفتگوی مذاهب اسلامی اظهار داشت: ارتباط با نخبگان و علمای کشورهای اسلامی و بحث و گفتگوهای تقریبی از مهمترین اهداف ما در این مرکز است.   

وی تاکید کرد : امیدواریم با همکاری سمن ها و تشکل های بین المللی  بتوانیم اهداف تقریبی را عملیاتی نماییم.

در ادامه حجت الاسلام والمسلمین دکتر سیفایی گفت: بعد از تدوین کتاب اطلس رهبران تصمیم گرفتیم به صورت عملی وارد میدان شویم به همین منظور چندین پروژه را در دستور کار قرار دادیم.

وی افزود: ما می خواهیم مجموعه ای باشیم که با ماهیت طلبگی حرف های دینی را راهبری کنیم. و معتقدیم حوزه نیز باید فضای راهبرانه داشته باشد. هم اکنون هم ما چندین پروژه راهبرانه  را در دست داریم و دوستان ما در حال تحقیق و پژوهش در مورد آنها هستند.

وی با اشاره به پروژه های تحقیقی مرکز راهبری ورثه الانبیاء اظهار داشت: پروژه دراسات که به بررسی اندیشکده های جهان اسلام و پروژه قدرت و ثروت که به بررسی کشورهای منطقه می پردازد، از مهمترین پروژه های کاری ماست.

حجت الاسلام والمسلمین دکتر سیفایی در پایان تاکید کرد: حضرت امام خمینی (ره) با حمایت مردم توانست باعث عزت اسلام و تشیع در جهان شود، اما هیچ گاه اصراری به شیعی بودن انقلاب نکرد بلکه همیشه بر اسلامی بودن آن تاکید کرد.

[ دفعات بازدید: 49]

نظرات کاربران
نام
پست الکترونیک
متن
کد امنیتی