مجمع جهانى تقريب مذاهب اسلامى :همایش علمی - پژوهشی «امام رضا (ع) در منابع اهل سنت»
صفحه اصلی » وحدت وتقريب مذاهب اسلامی 

همایش علمی - پژوهشی «امام رضا (ع) در منابع اهل سنت»


1397/05/03

به گزارش خبرگزاری تقریب، آیت الله "محمد محمدی ری شهری" تولیت آستان مقدس حضرت عبدالعظیم (ع) در سومین همایش ملی و علمی پژوهشی «امام رضا (ع) در منابع اهل سنت» گفت: تبیین معارف رضوی در منابع اهل سنت موضوع بسیار مهمی است و زمینه تقریب مذاهب را فراهم می‌ کند.
 
وی با بیان اینکه بهترین راه وحدت، محبت و مودت اهل بیت (ع) است افزود: در آیاتی از قرآن کریم آمده است که محبت اهل بیت عصمت و طهارت (ع) راه رسیدن به رضوان الهی است.
 
رئیس مؤسسه علمی- فرهنگی دارالحدیث اظهار داشت: در شرایط کنونی که جهان اسلام در شرایط بسیار حساس قرار گرفته و تمام جهان کفر در برابر اسلام ایستاده است، استکبار جهانی به دنبال این است که بین شیعه و سایر مذاهب اختلاف ایجاد کند که نمونه آن در کشورهای عراق و سوریه دیده می‌ شود.
 
وی گسترش معارف اهل بیت (ع) در جهان را یکی از راه‌ های زمینه ‌سازی در راستای جهانی شدن اسلام دانست و گفت: این معارف چیزی جز معارف قرآن و سنت رسول الله (ص) نیست و این نکته در روایات بسیار نیز تاکید شده است.
 
شخصیت و سیره علمی و عملی حضرت امام رضا (ع)، و میراث حدیثی و کلامی آن حضرت از مهمترین محورهای این همایش یک روزه بود.
 
تعامل، همگرایی و افزایش وحدت و همدلی بین شیعه و اهل سنت، ترویج علوم، فرهنگ و معارف رضوی و تبیین جایگاه علمی و دینی حضرت امام رضا (ع) بین مسلمانان از اهداف برگزاری این همایش بود که به همت بنیاد پژوهش های اسلامی آستان قدس رضوی در مشهد برگزار شد.

[ دفعات بازدید: 30]

نظرات کاربران
نام
پست الکترونیک
متن
کد امنیتی