مجمع جهانى تقريب مذاهب اسلامى :آیت الله عالمی: امیرالمومنین(ع) اولین منادی وحدت است/ تشریح وظیفه‌ جامعه تشیع برای تقریب مذاهب
صفحه اصلی » وحدت وتقريب مذاهب اسلامی 

آیت الله عالمی: امیرالمومنین(ع) اولین منادی وحدت است/ تشریح وظیفه‌ جامعه تشیع برای تقریب مذاهب


1397/05/09

آیت الله حسن عالمی عضو مجلس خبرگان رهبری در گفت و گو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری تقریب، با اشاره به اهمیت تقریب مذاهب و نگاه رهبر انقلاب در این زمینه اظهار داشت: مساله وحدت یک ضرورت دینی و اسلامی است که از زمان صدر اسلا مطرح بوده است. 

آیت الله عالمی با بیان اینکه وحدت اسلامی از زمان بعثت پیامبر اسلام مطرح شد، ادامه داد: رسول اکرم در طول 23 سال نبوت خود منادی وحدت بودند.
عضو مجلس خبرگان رهبری در ادامه تصریح کرد: بعد از رحلت پیامبر اسلام، حضرت امیر (ع) که جانشین پیامبر اسلام بودند نیز ندای وحدت سر دادند تا اختلافی در کار نباشد. 

وی با بیان اینکه خلفای راشدین هم منادی وحدت بوده اند و در واقع از از زمان پیامبر تا شهادت حضرت امیرالمونین که یک دوره سی ساله است این وحدت طلبی وجود داشته است، افزود: وحدت یک نیاز برای جهان اسلام است. 
آیت الله عالمی با تاکید بر اینکه وحدت عامل مصونیت مسلمانان از اختلافات و توطئه دشمنان است، خاطرنشان کرد: دشمن همواره سعی کرده است با فرقه گرایی بین مسلمانان اختلاف کند تا آنها از جهاد بازبمانند. 

عضو مجلس خبرگان رهبری یادآور شد: برای حفظ قدرت اسلام، سران و رهبران جوامع اسلامی همواره منادی وحدت بوده اند هرچند در دوره معاویه او با شرارت ها باعث ایجاد تفرقه و نزاع و جنگ بین مسلمین شد.
وی با بیان اینکه در دوره جدید نیز وسوسه ها و توطئه های انگلستان و رژیم صهیونیستی مبتنی بر همین اصل اختلاف بوده است، گفت: آنها تلاش دارند بر منابع مالی و موقعیت سیاسی مسلمانان حکومت کنند. 

آیت الله عالمی به فضای حسنه و تعامل خوب اعضای شیعه و سنی عضو خبرگان پرداخت و آن را یک نمونه و الگو برای وحدت اسلامی برشمرد. 
وی با باین اینکه در مجلس خبرگان هیچ اختلافی دیده نمی شود، یادآور شد: من سه دوره است که عضو خبرگان هستم اما هیچ اختلافی تاکنون ندیده ام و فضا کاملا علمایی و مبتنی بر حفظ حرمت است. 

آیت الله عالمی همچنین با اشاره به بخشی از فرمایش رهبر انقلاب خاطرنشان کرد: ما تمسک به ولایت علی‌بن‌ابیطالب را محکم نگه می‌داریم؛ اما با دیگران، دعوا هم نمی‌کنیم. این وظیفه‌ جامعه تشیع است و آنچه که دشمن می‌خواهد، این است که با هم اختلاف کنیم.

[ دفعات بازدید: 26]

نظرات کاربران
نام
پست الکترونیک
متن
کد امنیتی