مجمع جهانى تقريب مذاهب اسلامى :خبرگزاری تقریب باید مرجعی برای انعکاس اخبار جهان اسلام باشد
صفحه اصلی » رئيس شوراى عالى مجمع تقریب 

خبرگزاری تقریب باید مرجعی برای انعکاس اخبار جهان اسلام باشد


1397/05/10

 به گزارش خبرگزاری تقریب، آیت الله "محمدعلی تسخیری " رئیس شورای عالی مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی در گفت و گو با خبرنگار تقريب با اشاره به این مطلب که این خبرگزاری از سال 1385 به صورت پایگاه خبری شروع به فعالیت کرده و از سال 1387 با اخذ مجوز رسمی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به عنوان خبرگزاری به فعاليت خود ادامه داده است، گفت: برای تاسیس این خبرگزاری زحمت های فراوانی کشیده شده است. خبرگزاری تقریب از ابتدا به صورت هیئت امنایی پایه گذاری شد و آنها هم سیاست های کلی خبرگزاری را تصویب و کار نظارت را برعهده داشتند.

وی خاطر نشان کرد: باید طرح و ایده های تازه ای برای توسعه هر چه بهترخبرگزاری ارائه شود. از سویی خبرگزاری تقریب  در حال حاضر به پنج زبان فارسی، عربی، انگلیسی، اردو و فرانسه به تهیه و نشر اخبار و اطلاعات روز می پردازد و باید افزایش زبان های دیگر با جدیت بیشتری دنبال شود.

رئیس شورای عالی مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی  با اشاره به این موضوع که این خبرگزاری برپایه سیاست وحدت اسلامی و ترویج آن پایه‌گذاری شده است، افزود: دومین مطلبی که باید مدنظر گرفته شود، انتشار سریع اخبار جهان اسلام با موضوعیت وحدت و تقریب است.

وی همچنين تصريح كرد: در ابتدا یک سوژه مطرح می شود بعد  روی آن تحقیق و مطالعه صورت می گیرد و صحت و سقم آن بررسی می شود و درآخر منتشر می گردد که در این بین خبرگزاری تقریب باید انقدر فعال باشد تا بتواند مرجعی برای تمامی سایت های خبری در زمینه وحدت و تقریب باشد.

آيت الله تسخيري در پایان تاكيد كرد: باید انقدر ابتکار عمل و به روز بودن در اخبار وجود داشته باشد که فردی که زبانش غیر فارسی است به این خبرگزاری  مراجعه کرده و اخبار روز جهان اسلام را در آنجا مطالعه کند.

[ دفعات بازدید: 38]

نظرات کاربران
نام
پست الکترونیک
متن
کد امنیتی