مجمع جهانى تقريب مذاهب اسلامى :تقریب جزء مبانی انقلاب اسلامی است/ نسل جدیدی از جوانان انقلابی در ایران جایگزین خواهند شد
صفحه اصلی » مجمع جهاني تقريب مذاهب اسلامی 

تقریب جزء مبانی انقلاب اسلامی است/ نسل جدیدی از جوانان انقلابی در ایران جایگزین خواهند شد


1397/06/14

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری تقریب، وحید یامین‌پور مشاور دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی و دبیر اتحادیه جهانی جوانان مسلمان تقریبی با مسئولان موسسه «ایرا و منتدی الشرق» و «المعهد المصری للدراسات» دیدار و با پژوهشگران مصری ساکن ترکیه درباره مسائل منطقه گفت‌وگو کرد.

این دیدار با محوریت روابط جمهوری اسلامی با جهان عرب و حضور کشورمان در سوریه و نیز تحولات سیاسی پیش رو در داخل ایران برگزار شد.

در این نشست صمیمی یامین‌پور ابتدا به سوالات جوانان پژوهشگر مصری درباره رویکرد تقریبی جمهوری اسلامی و حمایت از جریان‌های اسلام‌گرا پاسخ داد.

وی طی سخنانی اظهار داشت: در سالهای اخیر اعتبار گفتمان غرب‌گرا رو به کاهش بوده و از سوی دیگر رویکرد انقلابی قدرتمندتر شده است.

دبیر اتحادیه جهانی جوانان مسلمان تقریبی تاکید کرد: تقریب جزء مبانی انقلاب اسلامی است و رهبر انقلاب علیرغم مخالفت‌هایی که حتی در داخل کشور با آن مواجه هستیم، این رویکرد را دنبال می‌کنند.

وی بر همین اساس افزود: به‌ زودی نسل جدیدی از جوانان انقلابی در ایران جایگزین خواهند شد که علقه و پایبندی بیشتری نسبت به اصول انقلاب اسلامی دارند.

یامین‌پور تصریح کرد: با تمام اختلاف نظرهایی که بحران سوریه بین ایران و برخی جریانهای اسلام‌گرا ایجاد کرده است ما معتقدیم در نهایت سیاست جمهوری اسلامی، حمایت از این جریان‌ها ضد رژیم صهیونیستی است.

[ دفعات بازدید: 42]

نظرات کاربران
نام
پست الکترونیک
متن
کد امنیتی